AI-cameras-banner

Kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa AI

W miarę jak sztuczna inteligencja jest coraz szerzej stosowana we wszystkich branżach, sztuczna inteligencja oparta na krawędzi (która filtruje i przetwarza dane lokalnie w aparacie) jest coraz częściej włączana do nadzoru wideo, aby umożliwić kompleksową technologię sztucznej inteligencji. Obecnie większość kamer bezpieczeństwa wysyła zebrane dane na serwery w celu ich analizy. Jednak w przypadku sztucznej inteligencji opartej na krawędzi dane są najpierw analizowane przez kamerę, a następnie wysyłane na serwer.

Zmniejsza to obciążenie związane z przesyłaniem i przechowywaniem dużych ilości danych na serwerze, zwiększając w ten sposób wydajność, oszczędzając czas i zmniejszając koszty serwera zwykle wymagane do analizy danych.

Korzyści:

  • Zwiększ dokładność monitorowania zdarzeń, zmniejszając liczbę fałszywych alarmów
  • Klasyfikuj obiekty docelowe za pomocą atrybutów
  • Analiza biznesowa oparta na urządzeniach brzegowych
  • BestShot do minimalizacji wymagań dotyczących pamięci masowej i przepustowości
  • Poprawiona jakość obrazu

Kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa AI

Analizę można skonfigurować tak, aby ignorowała szumy wideo, falujące drzewa, poruszające się chmury i zwierzęta, które normalnie mogą być przyczyną fałszywych alarmów, gdy do wykrywania aktywności używana jest standardowa technologia wykrywania ruchu lub czujniki. Ta zdolność do zminimalizować marnowanie czasu i kosztowne fałszywe alarmy oznacza, że operatorzy pokojów kontrolnych i pracownicy ochrony mogą skupić się na reagowaniu na rzeczywiste incydenty i sytuacje awaryjne.

WiseNET-AI_pixel-based-motion
WiseNET-AI_object-classification

Wykrywanie obiektów oparte na sztucznej inteligencji w celu zwiększenia wydajności operacyjnej

Kamery Wisenet AI wykrywają i klasyfikują ludzi, pojazdy, twarze, tablice rejestracyjne i inne elementy w czasie rzeczywistym.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozdzielczości od 2 MP do 4K, algorytmy głębokiego uczenia się aparatów mogą niezawodnie identyfikować wiele różnych obiektów.

Analityka staje się niezawodną drugą parą oczu dla operatorów, pomagając im wiedzieć, gdzie szukać ważnych zdarzeń w czasie rzeczywistym, jednocześnie zwiększając wydajność wyszukiwania kryminalistycznego po zdarzeniu.

WiseNET-AI_object-detection
WiseNET-AI_classify-target

Klasyfikuj obiekty docelowe za pomocą atrybutów — tylko Wisenet serii P

Podczas gdy wszystkie kamery AI rozróżniają to, co widzą, na szerokie kategorie, takie jak „Osoba”, „Twarz”, „Pojazd” i „Tablica rejestracyjna”, algorytmy sztucznej inteligencji Wisenet serii P są w stanie zagłębić się, szybko i dokładnie identyfikując różne atrybuty obiekty w polu widzenia kamery.

Na przykład kamera widzi osobę i natychmiast wykrywa kolor ubrania. Jest również wystarczająco inteligentny, aby rozróżnić, czy dana osoba nosi okulary, czy trzyma torbę.

Atrybuty te są następnie zapisywane jako metadane wraz z przechwyconym materiałem filmowym.

Analiza biznesowa oparta na urządzeniach brzegowych

Dzięki wbudowanej w kamery analizie biznesowej oraz możliwości wykrywania, liczenia i klasyfikowania osób pod dowolnym kątem nie ma już potrzeby instalowania dodatkowych kamer.

Zapewnia to łatwe i ekonomiczne rozwiązanie do liczenia osób, zarządzania kolejkami i tworzenia map cieplnych.

Kamery AI serii Wisenet P korzystają również z dodatkowych aplikacji – tj monitorowanie obłożenia, wykrywanie maski na twarz, dystans społeczny – które nie są dostępne w standardzie w serii X.

edge-based-bi
1

Funkcja BestShot — tylko seria P

Funkcja BestShot zapewnia, że na serwer przechowywania wysyłane są tylko najbardziej odpowiednie obrazy sklasyfikowanych obiektów. Każdy obraz może mieć przyciętą jakość do 4K wraz z otagowanymi metadanymi atrybutów.

Użytkownicy mają możliwość ustawienia rozdzielczości obrazu na 2 MP w celu pełnego przesyłania strumieniowego wideo lub skorzystania z funkcji BestShot w celu zminimalizowania wymagań dotyczących przepustowości i pamięci.

Analiza kamery WiseNET AI jest w pełni zintegrowana z WiseNET WAVE VMS, Milestone XProtect, Genetec Security center, a także wieloma innymi systemami zarządzania wideo za pośrednictwem wtyczki Hanwha Vision AI Camera

Jednoczesne strumieniowanie wideo 2-kanałowe do cyfrowego automatycznego śledzenia

Kamery AI serii Wisenet P obsługują strumieniowanie 2-kanałowe. Kanał 1 może być używany do pełnoekranowego wyświetlania wideo, a kanał 2 umożliwia jednoczesne przesyłanie strumieniowe cyfrowego automatycznego śledzenia PTZ obiektu (osoby lub pojazdu). Przycięty obraz (kanał 2) obsługuje rozdzielczość do Full HD (1080p).

Ulepszona jakość obrazu oparta na sztucznej inteligencji — WiseNRII i preferowana migawka

Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu wysokiej jakości obrazu. WiseNRII to nowe ulepszenie aparatu, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do inteligentnego identyfikowania ruchu i zmniejszania rozmycia w hałaśliwym, słabo oświetlonym otoczeniu. Oparta na sztucznej inteligencji technologia Preferred Shutter automatycznie dostosowuje czas otwarcia migawki na podstawie sklasyfikowanych obiektów w ruchu i warunków oświetleniowych w scenie, aby zredukować rozmycie ruchu. Zapewnia to wyraźne obrazy.

Kamery korzystają z technologii kompresji nowej generacji WiseStream III, która minimalizuje wymagania dotyczące przepustowości sieci i przechowywania danych. Powoduje to zastosowanie niskiego współczynnika kompresji do obiektów i osób, które są wykrywane i śledzone przez sztuczną inteligencję, przy jednoczesnym zastosowaniu wysokiego stopnia kompresji do pozostałego pola widzenia.

Ulepszona kompresja obrazu oparta na sztucznej inteligencji — WiseStreamIII

wisenet-ai-classify-2
650_wisestream-no-object
650_wisestream-object

Kompatybilność VMS

Analiza kamery WiseNET AI jest w pełni zintegrowana z WiseNET WAVE VMS, Milestone XProtect, Genetec Security center, a także wieloma innymi systemami zarządzania wideo za pośrednictwem wtyczki Hanwha Vision AI Camera

WiseNET-AI_logos
WiseNET-AI_vms-compatibility

Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji dla COVID-19

Póngase en contacto para actualizar su negocio